Transport lotniczy

Firma MP TRANS posiada szereg rozwiązań w zakresie transportu lotniczego, pozwalających zaproponować  opcje w najlepszy sposób dopasowane do potrzeb naszych klientów.

Do głównych rodzajów należą:

Transporty lotnicze ekonomiczne

Jest to najtańsza z opcji transportu lotniczego. Gdy czas dostawy nie jest wyznacznikiem, korzystamy z ekonomicznych rozwiązań, które pozwalają w znaczący sposób zniwelować koszty. Na rynku usług lotniczych istnieją linie lotnicze, które oferują serwis o nieco dłużnym czasie dostawy jednak zdecydowanie tańszy od standardowych rozwiązań na bezpośrednich kierunkach.  Takie właśnie linie i ich usługi stanowią podstawę transportów ekonomicznych.

Transporty lotnicze  standardowe

Są to transporty plasujące się  pomiędzy transportami ekonomicznymi a NFO. Przy ich organizacji korzystamy z podstawowych serwisów lotniczych będących kompromisem pomiędzy czasem  dostawy a ceną za usługę. Jest to podstawowe rozwiązanie dla średniej wielkości przesyłek, które jednak nie wymagają  super pilnej dostawy.

Transporty lotnicze NFO

Transporty lotnicze w systemie NFO czyli z najbliższym możliwym terminem wylotu, to  przewozy, do organizacji których stosuje się najlepsze  i najbardziej niezawodne serwisy lotnicze z pierwszeństwem wylotu towaru.

Usługi kuriera na pokładzie

Bywają sytuacje, kiedy ilość towaru, lokalizacja miejsca dostawy, czas potrzebny na dostawę powodują, że najbardziej efektywnym sposobem  dostarczenia towaru jest wysłanie kuriera, bądź kurierów z towarem  zgłoszonym jako bagaż pasażera. Jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom kompleksowe usługi kuriera na pokładzie w systemie door to door  praktycznie do każdego miejsca na świecie.

Czartery samolotów

Kiedy wymiary towarów, rozkład regularnych lotów albo godziny dostępności towaru powodują, że  nie można zastosować usługi kuriera na pokładzie a dostawa obarczona jest najwyższym priorytetem stosuje się  rozwiązania bazujące na wyczarterowaniu samolotu, który  w najszybszy sposób przetransportuje towar do wyznaczonego celu.Firma MP TRANS wielokrotnie organizowała na potrzeby swoich klientów czartery  samolotów.  Znajomość zagadnień związanych z organizacją czarterów, dbałość o szczegóły oraz profesjonalne podejście sprawiają, że nasze czartery zawsze kończą się sukcesem.